tphlogo
Basında Ali Topuz

İŞTE CHP'NİN ALİ TOPUZ'LU YILLARI - MİYASE İLKNUR / CUMHURİYET
18.12.2011

Partinin pek çok kademesinde yer alan Ali Topuz anılarını kitaplaştırdı.

Devamı...


Yeni kabinede devreye Ali Topuz girdi
06.07.2011

Yemin krizinde devreye giren CHP İstanbul eski Milletvekili Ali Topuz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile görüştü. Sorunun çözümü konusunda umutlu olduğunu belirten Topuz, "Her iki tarafın da oturduklarında çözüm üretebilecekleri kanaatine vardım. TBMM Başkanı, bu ortamı yaratmak konusunda bir irade taşıyor. Umut bağladım" dedi.

Devamı...


ALİ TOPUZ'DAN GÜNDEM YARATACAK SÖZLER, "TÜRBAN SİYASETEN KULLANILMAZSA ÇÖZÜLÜR, SÖYLEMİMİZ DEĞİŞECEK, BİZ BİR MÜCADELEYLE GELMEDİK" / HÜR HABER - ŞEBNEM KARAEVLİ
11.06.2010

CHP’de genel başkanlığa Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelmesi sürecinin önemli isimlerinden biri de Ali Topuz’du. CHP geleneğinin içinden gelen deneyimli siyasetçi, bir başka deneyimli isim olan Erol Çevikçe ile birlikte sürecinin başından itibaren sıcak siyasetin içinde yer aldı… Daha önemlisi Önder Sav’ın herkesi şaşırtan çıkışının arkasında bu iki deneyimli ismin ciddi katkısı vardı.

Devamı...


CHP'Lİ ALİ TOPUZ'DAN TARTIŞILACAK SÖZLER / HÜR HABER - ŞEBNEM KARAEVLİ
10.06.2010

Hür Haber'den Şebnem Karaevli CHP'nin duayenlerinden İstanbul Milletvekili Ali Topuz ile CHP'yi konuştu. Topuz, Karaevli'ye gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Devamı...


ALİ TOPUZ AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ / İNTERNET HABER
24.05.2010

Kurultay'da tepkiler Önder Sav'a! Baykal'a yakın isimlerin, birer birer liste dışı kalması salondaki havayı gerdi! CHP'de Kurultay'ın ikinci gününe liste tartışmaları damga vurdu. Listeye ilk tepki CHP İstanbul Milletvekili Ali Topuz'dan geldi. Topuz, "Her tarafı idare ederek, yenilikçi devrim yapmaya kalkışmasınlar" dedi.

Devamı...


CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ALİ TOPUZ KASETİ YORUMLADI / SABAH GAZETESİ - SEVİLAY YÜKSELİR
10.05.2010

Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili "Muhalif adam nerden bilecek gizli kapaklı yapılan işleri" diyen Topuz, "Bu Baykal'ın burnunun dibinde olan insanların rezaletidir" dedi

Devamı...


SIRRIN SIRRI! / Milliyet - Melih AŞIK
18.06.2009

Gerek Tayyip Erdoğan gerekse Yaşar Büyükanıt meşhur Dolmabahçe görüşmesi için "Bizimle mezara gidecek sırdır" diyorlar. Peki, sır, özellikle devlet sırrı nedir?

Devamı...


KEİ işbirliği örgütü vs. / Anayurt - Hamdi YILMAZ
12.06.2009

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Parlamenterler Asamblesi bugün Romanya'nın Köstence kentinde toplanıyor.

Devamı...


Eski Topraklar Meclis'te Buluşacak / Milliyet
27.05.2009

TÜRK Parlamenterler Birliği, 25 yılını dolduran milletvekilleriyle eski TBMM başkanlarına onur ödülü verecek.

Devamı...


TOPUZ: PARTİDEN ATILMALI / RADİKAL GAZETESİ
20.02.2009

CHP'nin ağır toplarından İstanbul Milletvekili Ali Topuz, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen'in partiden uzaklaştırılmasını istedi.

Devamı...


CHP'Lİ TOPUZ: MEHMET SEVİGEN İSTİFA ETTİRİLMELİ / TAKVİM GAZETESİ
20.02.2009

CHP İstanbul Milletvekili Ali Topuz, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen'in vakit yitirilmeden istifa ettirilmesi ve partiden uzaklaştırılması gerektiğini söyledi.

Devamı...


CHP'Lİ TOPUZ: SEVİGEN HEMEN İSTİFA ETTİRİLMELİ - HÜRRİYET
19.02.2009

CHP İstanbul Milletvekili Ali Topuz, Mehmet Sevigen hakkındaki rant iddialarıyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. ''Partimde buna benzer bir durum hiç görmedim, çok utanıyorum'' diyen Topuz, Sevigen'i istifa ettirlmesi gerektiğini söyledi. İşte Topuz'un açıklamasından satırbaşları: ÇOK UTANIYORUM

Devamı...


MECLİS'TE BÜYÜK UZLAŞMA 36 YILLIK İÇTÜZÜK DEĞİŞİYOR / ZAMAN GAZETESİ
19.02.2009

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin çalışma usulünü belirleyen 36 yıllık İçtüzük değişiyor. Meclis Başkanı Köksal Toptan'ın çağrısıyla kurulan komisyonun, oybirliği ile hazırladığı yeni İçtüzük, reform niteliğinde yenilikler getiriyor.

Devamı...


YENİ PROGRAMDA 'ÇARŞAF AÇILIMI' YOK / CUMHURİYET GAZETESİ
08.12.2008

CHP'nin 21 Aralık günü toplanacak kurultayında ele alınacak program taslağına "çarşaf açılımı" ile ilgili yeni ifadelerin eklenmeyeceği vurgulanırken; Doğu ve Güneydoğu'daki örgüt yöneticileri de "Kürt açılımı" bekliyor. Kurultayda "Değişim için pusula" başlıklı yeni program taslağı ile "genel başkan yardımcılarının sayısını arttıran, genel sekreteri etkisizleştiren ve genel başkanı yönetimin biçimlendirilmesinde tek seçici konumuna getiren" tüzük değişiklikleri ele alınacak.

Devamı...


BAYKAL, KARAYALÇIN'DAN SONRA TOPUZ'U DA YANINA ALDI / RADİKAL GAZETESİ
20.10.2008

CHP lideri, 'muhalif kanat'tan Ali Topuz'u önemli bir Meclis komisyonunda CHP adına görevlendirerek parti içi barış mesajı verdi. SHP Genel Başkanı Murat Karayalçm'ı Ankara'dan Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak göstererek yerel seçim öncesi atağa kalkan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, parti içinde de kırgınlıkları gidermek için önemli bir adım attı. Baykal, muhalif eski dostu İstanbul Milletvekili Ali Topuz'u TBMM İçtüzük Değişikliği Çalışma Grubu'nda CHP adına görevlendirdi.

Devamı...


BAYKAL'DAN PARTİ İÇİ BARIŞ ADIMI
18.10.2008

Baykal'dan parti içi banş adımı... CHP lideri, Koç'un destekçisi 'muhalif Ali Topuz'u İçtüzük Komisyonu için üye gösterdi SHP lideri Murat Karayalçın'ı Ankara'dan CHP adayı göstermek için adım atan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, parti içinde de kırgınlıkları gidermek adına bir adım attı. Baykal, eski dostu, "muhalif İstanbul Milletvekili Ali Topuz'u İçtüzük Değişikliği Çalışma Grubu'nda CHP adına görevlendirdi. İsim belirleme aşamasında Baykal, son kurultayda rakibi Haluk Koç'un yanında yer alan Ali Topuz'u istedi. Böylece CHP adına bu önemli görev Topuz'a verildi. Topuz ise kendisinin böyle bir parti çalışmasında görevlendirilmesinin şaşırtıcı olmadığım söyledi: TOPUZ: Ben şaşırmadım. İsmet Paşa ile de Ecevit'le de ayrı düşmüşüzdür. Bazen parti yönetimlerinden ayrı fikir savunmak kadar doğal şey yok. Son kurultayda ayrı düştük, ama hepimiz CHP'liyiz. Ben iyi bir CHP'liyim.

Devamı...


KİMMİŞ ONLAR / MİLLİYET GAZETESİ - Melih AŞIK
10.10.2008

"Bir taraftan taziye mesajları, bir taraftan vah, vah, tuh, tuh... Ama öbür taraftan şirketleriyle, enstitüleriyle, dernekleriyle, vakıflarıyla özel himaye sağlıyorlar. Şu ana kadar hiçbir terörist iade edilmedi. Çünkü bunların hepsi o ülkelerin istihbarat teşkilatlarıyla iç içe. Adamı bize teslim edip de foyaları meydana mı çıksın?" Meclis'te sınır ötesi operasyon izni görüşülürken Devlet Bakanı Cemil Çiçek'in ağzından yukarıdaki sözler dökülünce CHP'li Ali Topuz oturduğu yerden, "Kimdir ülkemize sözde dost görünüp özde düşmanlık yapan bu devletler? Adlarını söyleyin" diye seslendi.

Devamı...


ACELE "DİNOZOR" ARANIYOR / SABAH GAZETESİ - Yavuz DONAT
17.09.2008

1970'li yıllardı. Dağa taşa "Karaoğlan" yazıldığı, Ecevit'in "ne yoksulluk ne baskı, ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzen" diye haykırdığı, CHP'nin yüzde 42 oy aldığı dönemdi. Bir kongre öncesi partidekiler "birbirlerine" girdiler. Kurultay toplandı. "Parti Meclisi" için yarış başladı. Ama "nasıl bir yarış, nasıl bir rekabet?" ...

Devamı...


CHP TRENİNDEN İNEN BİR DAHA BİNEMİYOR - AKSİYON
25.08.2008

AK Parti hakkında açılan kapatma davasından sonra, siyasi kulisleri bir dedikodu sarmıştı. Trenden inenler olacak ve parti dağılacak. Oysa, makinisti değişmeyen CHP'de trenden inmek veya indirilmek adeta gelenek olmuştu.

Devamı...


CHP TRENİNDEN İNEN BİR DAHA BİNEMİYOR - AKSİYON
25.08.2008

Sayfa II

Devamı...

Yorum
Değerli Dostlarım,
İlginiz ve desteğinizle büyüyen Cumhuriyet Halk Partisi'nde sizlerle beraber Türkiye için el ele vererek samimiyetle, iyi niyetle ve ciddiyetle çalıştık. Bundan böyle sizlerin de desteği ve yoğun katılımıyla bu çalışmaları internet ortamında da sürdüreceğiz. Katkılarınızı, görüş ve önerilerinizi Türkiye'yi daha güzel günlere götürmek için bekliyorum.

Bu bölümdeki tüm yazıları göster...
Son Dakika Haberler
Fotoğraflar
Videolar
Ali Topuz İnegöl SuperKanal
Ali Topuz İnegöl SuperKanal
Ali Topuz'dan ağır Sözler
Ali Topuz'dan ağır Sözler
Anı & Analog
KİMLİKLERDE DİN HANESİ OLMAMALI!

SARP BALCI


Muhafazakârlar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kızdı. Mahkeme dini inancın açıklanmasını mı engelliyor?

2004’te Sinan Işık’ın iç hukuk yollarını tüketerek 2005’te Türkiye aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nezdinde açtığı dava, 2 Şubat 2010’da sonuçlandı. Mahkeme karara ilişkin basın açıklamasında, kişinin inancını açıklamaya zorlanamayacağı ilkesine vurgu

Tamamını okumak için...

Bu bölümdeki tüm yazıları göster...

Anasayfa | Özgeçmiş | Duyurular | Basın Açıklamaları | Basında Ali Topuz | Köşe Yazıları | Haberler | Raporlar | Görsel | Diğer | Genel Kurul Konuşmaları | İhtisas Komisyonları | Uluslararası Komisyonlar | Parti Çalışmaları | Diğer Çalışmalar | Projeler | Metinler | Fotoğraflar | Videolar | Görüşleriniz & Sorularınız | İletişim